Švihadlo v Bezvědomí

Švihadlo (Praha) reggae-dub

http://bandzone.cz/svihadlo 
https://www.youtube.com/watch?v=4CMhYapMJco​ 
https://www.youtube.com/watch?v=bgiiXJIPCW0 
https://www.youtube.com/watch?v=DBGHqa_Q2R4 

 

Notoric natty sound system DJs

Seskupení lidí co hrajÍ reggae, raggajungle a spoustu dalšího v tomto duchu. Jeho vznik se datuje k roku 2008.

+ Benjahnek

https://www.facebook.com/TadrmTeam/ 

Open 19:00
Start 21:00
 

Skupina Švihadlo je již třicettři let vytrvalým zástupcem reggae  v Čechách (založena v roce 1983 v Mladé Boleslavi). V minulých letech skupina hrála pravidelně kolem sedmdesáti koncertů ročně v českých a slovenských klubech a festivalech. Švihadlo v uplynulých třiceti letech vydalo 4 velká CD ("Reggae Vol. 1".," Slunce" , "Sám si to nevychutnám" , "Oči otevřený" a "Času je málo"),  a v roce 2003 oslavilo dvacet let své existence kompilací nevydaných a kuriózních nahrávek sahajících až do počátků působení souboru s názvem "Švihadlo pozpátku".

V roce 2004 vyšel více než půlhodinový „singl“ s názvem „REGGAE minideSKA“. CD obsahuje dvě nové písně švihadla a šest remixovaných skladeb z posledního velkého alba „Sám si to nevychutnám“. Titulní česko-slovenská skladba Reggae a Ska vznikla v roce 2003 na společných koncertech s populární slovenskou ska partou POLEMIC a byla na konci března 2004 za přítomnosti slovenských přátel pokřtěna v nabitém pražském ROXY.

V roce 2005 vznikla další zatím poslední deska "Oči otevřený", kterou produkoval basista ostravských BUTY Petr Vavřík. Na podzimu 2005 toto CD podpořilo Švihadlo více než 20ti koncerty v Čechách i na Moravě.

V roce 2007 jsme se  kromě tradiční CZ klubových a festivalových zastávek koncertně podívali do Německa, Rakouska, Polska a Slovinska a na podzim jsme mimo jiné absolvovali "výživnou" šńůru po Slovensku.

V létě 2008 jsme byli uprostřed koncertního chodu nuceni vyměnit baskytaristu Pepu Marka za Petera Pavlíka (ex YoYo Band) neboť Pepa se na dva roky pracovně odebral na Britské ostrovy.

2010 - Výměna klávesáka. Za Ondru Vávru, který z pracovních důvodů musel ukončit činnost ve Švihadlu, nastoupil Honza Šimáček, se kterým se začala točit nová deska, resp její předobraz singl  "V síti". Ondra ještě stačil natočit demáče a absolvoval příjemné soustředění u Václava Koubka. Do kapely se vrátil Pepa Marek.

2011 - Opět koncertování. Dokončování nahrávky nového CD se protáhlo až do jara. Křest nové desky se konal v LMB v září 2011. Pochvalné recenze za písně i sound desky, kocertní utužování repertoáru.

2013 - Výměna managementu a příprava a realizace tutné ŠVIHADLO - BEST OF 30 Let, podle stejnojmenné kompilace největších hitů kapely, která byla pokřtěna velkým koncertem v Pražském Lucerna Music Baru 29.10.2013.

2014 - Místo Honzy Šimáčka nastupuje od června na klávesy Vítek Beneš, dříve United Flavour, Neřeš atd. 1. června odchází dlouholetý člen Švihadla Vincent Richards .... hrajeme v šesti a jede se dál.

2014 - Na konci roku 2014 s námi začal vystupovat jako stálý host  zpěvák, kytarista a skladatel Yannick Tevi, původem z exotického ostrova Vanuatu.

2015 - Skupina pilně koncertuje s novým hostujícím zpěvákem Yannickem Tevi a pozvolna připravuje nové skladby na další studiové album.

2016 - Náš zpěvák prodělává složitou operaci po životu nebezpečném úrazu, ale úspěšně se uzdravuje a doléčuje se od června se Švihadlem, které opět čile koncertuje.