Olaf Olafsonn and the Big Bad Trip / The Madhouse Express

Olaf Olafsonn and the Big Bad Trip (Praha) Psychedelic noises from hell

https://bigbadtrip.bandcamp.com/ 
https://www.facebook.com/olafolafsonnandthebigbadtrip 

Olaf Olafsonn and the Big Bad Trip je jako skutečný výlet do jiného světa. Hutný, syrový řev kytary, jejíž zvuk pálí jako uhlíky v podsvětní říši, doplňují psychotické vzlyky její kvílející sestry z předpeklí; tvrdá, stoická basa je jako železobetonový val, na němž se odehrává rej duchů, a občas se zatřpytí hypnotická flétna jakožto záblesk hudby sfér, přičemž dusání dýmem zastřených bicích se pohybuje nepředvídatelným směrem – chvíli se sune dopředu jako neúprosný válečný marš, aby se na moment zastavilo v duchu poklidné meditace a nakonec skončilo v nevyhnutelném miasmatickém chaosu. K tomu přičtěte masky typu Muž s ptačí hlavou, Goblin, Panenka nebo Válka a dostanete přenosný stroj času. Nebo spíš bad trip?

Ani ne rok po vydání svého debutu Chakra Meditations přichází se svou novou deskou nazvanou Plague.

Za tak krátkou dobu stihli hrát se zahraničními kapelami Flies are Spies from Hell, Lumerians, nebo Rotor. V říjnu 2015 absolvovali několik klubových koncertů v Londýně, a na jaře letošního roku mají domluvené turné po západní Evropě. 


The Madhouse Express (Praha) psychedelic rock

https://themadhouseexpress.bandcamp.com/ 
https://www.facebook.com/themadhouseexpress 

Pražská psychedelická partička se zpěvákem s latentními příznaky šílenství. Kluci mixují psychedelický rock z přelomu 60./70. let na kterém začínali se současnější neo psychedelií ke které poslední dobou tíhnou čím dál tím víc. V prosinci minulého roku vydali svoje debutové EP – Lunatic's Strange Dreams, které je k poslechu i koupi na internetu. Přesto kluci doporučují zajít na jejich živá vystoupení, která jsou plná energie zabalené v zelenkavé drogové mlze. Zvuk Madhouse Express tvoří hypnotizující delaye, skřeky thereminu, dunivé bicí a bláznivý smích jejich frontmana.